[PWE] Wczesna emerytura - styczeń 2017Witam serdecznie w styczniowym wydaniu Projektu Wczesnej Emerytury! Celem Projektu Wczesnej Emerytury jest pokazanie, że regularne oszczędzanie pieniędzy jest świetnym sposobem na wcześniejsze zakończenie pracy na etacie :)

CZYTAJ: [PWE] Wczesna emerytura - grudzień 2016

Mimo, że jest dopiero 17 dzień stycznia to miesiąc pod kątem oszczędzania na emeryturę uważam za udany. Kolejne oszczędności powędrowały na konto oszczędnościowe w Banku Millenium. Skorzystałem kilka tygodni temu i założyłem promocyjny rachunek bankowy. Pisałem o tym także w grudniu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to w pod koniec marca dorzucę dodatkową stówkę zarobioną na tzw. "bankobraniu" do PWE. Dla mnie są to łatwe pieniądze, a konto samo w sobie po prostu zamknę po otrzymaniu premii.  

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że środki prawdopodobnie wrócą do Raiffeisen Polbank na ~2% konto oszczędnościowe. Szału nie ma, ale lepsze to niż nic.

Jak zwykle, tabela z wpłatami + wykres.

(kliknij, aby powiększyć obraz)

W styczniu dorzuciłem odpowiednio na rachunek oszczędnościowy 3440,35 zł oraz 828 zł. Skąd wzięły się w/w kwoty? Pierwsza z nich to zysk netto z wynajmu nieruchomości w 2016 roku. Zanim pomyślisz "dlaczego tak mało?", odpowiem z góry - kredyt mieszkaniowy. :)

Nie są to kokosy, ale zważywszy na to, że nieruchomość sama się spłaca, jest dobrze.

(kliknij, aby powiększyć obraz)

Wpłacony kapitał: 9487,63 zł
Odsetki: 18,59 zł
Wartość PWE: 9506,22 zł.

828 złotych to w ostatnich miesiącach standardowa wpłata. 500 zł jak zwykle + dodatkowe 328 zł, które zarobiłem dodatkowo. Wszystko nadal wskazuje, że w kolejnych miesiącach dodatkowa wpłata się utrzyma. Póki jest, dorzucam na PWE, bo tych pieniędzy po prostu teraz nie potrzebuję.

Na 99% za miesiąc pyknie pierwsza granica w wysokości 10.000 złotych. 

Przy okazji zapraszam do polubienia mojej strony na Facebook:
https://www.facebook.com/wczesnaemerytura/

Póki co, zero "lajków", ale fajnie byłoby stworzyć społeczność i także tam wymieniać się wiedzą. Zapraszam i pozdrawiam.
[PWE] Wczesna emerytura - styczeń 2017 [PWE] Wczesna emerytura - styczeń 2017 Reviewed by Przemysław on 1/17/2017 Rating: 5

9 komentarzy:

 1. Co lepsze do oszczędzania na emeryturę? IKZE czy lepiej założyć sobie konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ubezpieczenie na życie to podstawa ale warto też kupić ubezpieczenie domu

   Usuń
 2. Najpierw wszystko powstaje w głowie później realizacja no i wcześniejsza emerytura :) Tomasz

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawe podejscie do oszczędzania. Jeśli zależy Ci na na prawdę dostateniej emeryturze to może zainteresują Cię także takie https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/plany-emerytalne plany emerytalne. Moim zdaniem są one na prawdę warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
 4. W kwestiach finansowych, polecić mogę ten blog, opisuje on bardzo wiele kwestii rachunkowych, finansowych oraz kredytowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam wcale nie myślę wcale o wczesnej emeryturze. Gdybym pracował na etat to na pewno, ale że mam działalność i robię to co sobie zaplanuję to nie mam takiej potrzeby. Pozdrawiam Szymon z Portfel24 Finanse.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że przede wszystkim warto jest wykupić odpowiednie ubezpieczenie na życie. Spory wybór takich ubezpieczeń możecie znaleźć tutaj http://swiatubezpieczen.net.pl/ . Akurat na tym ubezpieczeniu w żaden sposób bym nie oszczędzał, więc polecam wam się na prawdę poważnie zastanowić nad wyborem

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, ubezpieczenie na życie to podstawa ale warto też kupić [url=https://kwadratowymotyl.pl/2022/01/27/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-ubezpieczenie-domu/]ubezpieczenie domu[/url]

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.